اخبار

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سرباز

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سرباز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرباز ،جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با محوریت برگزاری همایش هاسب (استفاده از ظرفیت های اشتغالزایی و سرمایه گذاری جهت توسعه شهرستان) به ریاست برهانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی و با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
برهانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی در این جلسه ضمن عرض سلام وخیر مقدم خدمت حاضرین به بیان پتانسیل ها وظرفیتها اشتغالزایی شهرستان پرداخته و برای شناساندن ظرفیتهای موجود در شهرستان تاکید داشتند.
برهانی اظهار داشتند دستگاههای متولی و بانک ها در  پرداخت تسهیلات برای طرحهای کوچک و زودبازده در مناطق روستایی خصوصا در حوزه توسعه دام و رونق کشاورزی نهایت  همکاری و مساعدت لازم با متقاضیان داشته باشند
وی با اشاره به اینکه رحمت های خدا سرزمین مان را سیرآب کرده و نوید سال پرمحصولی را می دهد لازم است بمنظور فراوری محصولات گرمسیری منطقه و ایجاد بازار خرید محصولات کشاورزی و دامی برای روستاییان و عشایر عزیز مسئولین مربوطه بصورت جدی  در این حوزه  پی گیری و اقدام نمایند.
معاون برنامه ریزی ،هماهنگی و امور عمرانی فرماندار در بخش دیگر از سخنان خود موضوع همایش هاسب  رو اشاره و از دستگاههای اجرایی. خواست با توجه در پیش بودن این همایش مهم نسبت به شناسایی و جمعبندی ظرفیت های موجود شهرستان در زمینه اشتغال مربوط به حوزه خود اقدام نمایند.
در ادامه برازنده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به برگزاری همایش هاسب اظهار داشت : این همایش فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های شهرستان سرباز است و باید از حضور ارزشمند خیرین در این همایش به نفع شهرستان به نحو احسن بهره برداری نمود.
 برازنده گفت : فرصتهای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان فراوان است بویژه در حوزه های مختلف میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی لیکن تاکنون این ظرفیتها مغفول مانده است لذا دستگاه های اجرایی باید برای همایش هاسب (همدلان اینده نگر سیستان و بلوچستان ) با برنامه ریزی دقیق این ظرفیتها را به خیرین برای سرمایه گذاری معرفی نمایند .                  معاون سیاسی  امنیتی و اجتماعی به موضوع زیستگاه گاندو (تمساح پوزه کوتاه ) به عنوان یکی از ظرفیت های گردشگری شهرستان اشاره و بیان داشت : می توان در این حوزه با ارایه طرح مناسب  اشتغالزایی پایدار ایجاد و از این فرصت به نحو مطلوب استفاده نمود .
برازنده با انتقاد از شکل گیری شغل های کاذب در شهرستان گفت : باید در این خصوص آگاه سازی لازم به مردم صورت گیرد زیرا فروش سوخت به عنوان یکی از مشاغل کاذب باعث ازبین رفتن زیرساخت های جاده ای گردیده و درآمد آن نیز پایدار نمی باشد لذا انتظار می رود این مهم مورد توجه قرار گرفته و در این خصوص برنامه ریزی گردد.
۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید