اخبار

جلسه اضطراری ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا با محوریت کنترل وپیشگیری ازانتشارکرونا ویروس در فرمانداری شهرستان سرباز برگزار گردید.

جلسه اضطراری ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا با محوریت کنترل وپیشگیری ازانتشارکرونا ویروس در فرمانداری شهرستان سرباز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرباز،جلسه ستاد با محوریت کنترل و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به ریاست کدخدا فرماندار سرباز با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی و معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی ، بخشداران پارود و سرباز، مدیریت شبکه بهداشت و درمان ،کارشناس بیماریها،دبیر ستاد سفرهای نوروزی و سایراعضای ستاد درمحل فرمانداری برگزار گردید.
کدخدا فرماندار شهرستان دراین جلسه از دغدغه،حساسیت، زحمات و پیگیرهای اعضای ستادی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان تقدیر و تشکر نمودند و اظهار داشتند کلیه تدابیر و تمهیدات لازم در چارچوب وسع و امکانات برای مقابله با ویروس کوید۱۹ در شهرستان صورت پذیرفته که پس از بحث و تبادل نظر  اعضای جلسه برای مقابله و پیشگیری از شیوع و انتشار این ویروس تصمیمات ذیل تصویب وبر انجام آنان تاکید گردید.
ماشین آلات و ناوگان آتش نشانی شهرداری ها و نیروهای کارگری برای عملیات روزانه گند زدایی وضد عفونی اماکن عمومی و نقاط پر ازدحام سازماندهی شوند.
بخشداران مرتباًجلسات ارزیابی وضعیت و اتخاذ تصمیمات کاربردی را برنامه ریزی کنند.
از برپایی هرگونه اجتماع،همایش و گردهمایی های وسیع تا پایان تعطیلات نوروزی جداً اجتناب شود.
هیچگونه پایگاه و اماکن ویژه استقبال رسمی واقامت دسته جمعی مهمانان و مسافرین نوروزی در سطح شهرستان ایجاد و ساماندهی نشود.
اقدام و عزم عملی جهت اثبات اراده جمعی و عمومی، لغو مراسم آیین ها ،برنامه ها و جشن های ویژه نوروز سال ۹۹ درسطح شهرستان.
تشدید نظارت ها و بازرسی های ویژه ارزیابی های بهداشتی از خبازیها ارائه و تذکرات و توصیه های مرتبط با رعایت موازین بهداشتی با تعیین مهلت مقطوع و اختیارمسئولیت برخوردها با متخلفین پس از اتمام مهلت تعیین شده برعهده شبکه بهداشت ودرمان خواهد بود.
با فوریت و جدیت،متصدیان داروخانه های سطح شهرستان جهت خوداری از احتکار یا فروش غیر قانونی اقلام پیشگیری ویروس تذکرات لازم را دریافت نمایند.
کلیه دستگاههای اجرایی خدماتی و امدادی شهرستان با رویکرد ورود عملی به ماموریت مقابله با ویروس کوید۱۹ از هم اکنون در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.
با وجود اعلام محدودیت در ارایه خدمات نوروزی نظارت ها براماکن ارایه خدمات عمومی بویژه مجتمع های خدماتی رفاهی از حیث رعایت ملاحظات بهداشتی تقویت شود.
نشست های ستاد مدیریت و مقابله با بحران کرونا شهرستان بصورت متناوب و هر سه روز یکبار با هدف بررسی و ارزیابی آخرین وضعیت منطقه از حیث ابتلا برگزار شود.
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید