اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان راسک در سال99

برگزاری اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان راسک در سال99
به گزارش روابط عمومی فرمانداری راسک ،جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست سلیم کدخدا فرماندار راسک و با حضور حاج آقا بامری امام جمعه شهرستان،معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری ،بخشدار پارود ،مدیر آموزش و پرورش راسک  و سایر اعضا با دستور کار : بازگشایی مدارس، برگزاری امتحانات نهایی متوسطه دوم ،بررسی زیر ساخت های اینترنتی مناطق روستایی. در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
کدخدا فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تسلیت و تعزیت شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)و شهادت تعدادی از ملوانان نیروی دریایی ارتش در حادثه ناگوار ناوچه کنارک و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و خدمات حاضرین ،از زحمات و خدمات پیوسته و بلا وقفه جامعه فرهنگیان تقدیر و تشکر کردند.
کدخدا رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بیان داشتند بازگشایی مدارس از۲۷ اردیبهشت  با ملاحظات و حساسیت و دغدغه های جدی ناشی از ادامه گسترش روز افزون ویروس کرونا در سطح منطقه با دقت مورد مراعات قرار گیرد.
 فرماندار شهرستان راسک نیز با اشاره به اینکه آسیب تهدید کرونا درقالب ایجاد وقفه واختلال شامل حال آموزش  شد اما خدمات فرهنگیان با تغییر الگو وبا ابتکار عمل فعالیت در فضای مجازی ادامه داشت و متناسب با ظرفیت های منطقه از هیچ تلاشی در راه تداوم روند آموزش فروگزار نکردند، اظهار داشت دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان یک نهاد مادر و انسان ساز نیاز به همراهی تمامی ارگان های ذیربط و اقشار مختلف جامعه دارد و میطلبد دستگاههای اجرایی شهرستان در اجرای برنامه های پیش رو در کنار آموزش و پرورش باشند و با تمام توان در پیشبرد اهداف آموزشی فعالیت کنند.
در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل  مصوب گردید.
مدارس در دونوبت ۳ ساعته دایر و هر نوبت با نصف ظرفیت حداکثری نصاب برپا شود.
تنظیف فضاهای آموزشی میزبان دانش آموزان تا پایان روند تحصیلی و فرایند امتحانات نهایی و تعبیه وسایل بهداشتی(مایع دستشویی)مورد توجه قرار گیرد.
رعایت فاصله فیزیکی دانش آموزان از ابتدای ورود تا خروج فضای مدرسه (سالن امتحانات)مورد تاکید قرار گیرد.
تامین ماسک و دستکش و سایر وسایل محافظتی بهداشتی برای دانش آموزان از قبل تعیین یا به اولیا و خانواده ها اطلاع رسانی و ابلاغ تانسبت به تهیه لوازم مذکور برای فرزندان خود اقدام نمایند.
انتظار و خواسته از بخشداران، مدیران ادارات،شهرداران و مدیران مرتبط برنامه ریزی،برای همکاری لازم جهت پیگیری و تامین نیاز مندی هاو اتخاذ تدابیر مطروحه است.
بخشدار پارود طرح آسیب ها،فرصت ها و ضرورت های مهم حوزه آموزش و پرورش  را احصار و به همراه درخواست راه اندازی نمایندگی آموزش و پرورش به فرمانداری ارایه نماید.
در رابطه با دغدغه ضعف زیر ساخت های مخابراتی و اینترنتی در روستاهای شهرستان جلسه ای فوری باحضور بخشداران‌،مدیر و معاونین آموزش و پرورش و مسئول مخابرات بر قرار و فهرست روستاهای واجد شرایط دارای آمار بالای دانش آموزی تهیه و جهت پیگیری به فرمانداری ارسال شود.
مجوز فعالیت فضاهای خوابگاهی برای پیگیری طرح اعتکاف علمی با رعایت مفاد پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بلا مانع خواهد بود.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید