اخبار

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان راسک

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان راسک
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک ،شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ریاست کدخدا فرماندار راسک و با حضور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی ،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، بخشدار پارود و مرکزی و سایراعضای در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
کدخدا فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین از مجاهدت ها و مساعی همه اعضا در عرصه مبارزه نفس گیر با مواد مخدر در حوزه های مقابله و پیشگیری و آموزش تقدیر کردند.
کدخدا همچنین از همکاری مجموعه شورای تامین و اداری شهرستان در بر گزاری همایش شهرستانی یاریگران زندگی در سال گذشته تشکر نمودند.
پس از بحث و تبادل نظر  و ارائه گزارش از سوی اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان موارد ذیل مصوب و جهت انجام آنها تاکید گردید.
شهرداری های تابع شهرستان نسبت به تامین شلتر و سرپناه شبانه به جهت اسکان متجاهرین خیابانی با در نظر داشتن ملاحظات محلی اقدام  نمایند.
آموزش فنی حرفه ای با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان ،برنامه شناسایی ،جذب آموزش مهارت جامعه افراد بهبود یافته را اجرا ومراحل اجرای طرح را در جلسات آتی شورا گزارش نمایند.
شبکه بهداشت و درمان نسبت به اخذ مجوز راه اندازی مرکز جدید تر‌ک اعتیادMMTدر شهر پیشین با هدف ارائه خدمات فراگیر به متقاضیان نیازمند پیگیری و اقدام لازم را معمول دارد.
آموزش وپرورش در جلسه آتی شورا گزارش تحقیقی و تحلیلی پیرامون اهم آسیب های مرتبط با معضل اعتیاد و میزان تاثیر آن بر ترک تحصیل دانش آموزان را تهیه و ارائه نمایند.
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با در نظر داشتن ملاحظات و رعایت  دقیق مقررات پروتکل های بهداشتی  ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا نسبت به برنامه ریزی و پیگیری برنامه های آموزشی و فرهنگی مرتبط با مواد مخدر اقدام نمایند.
اداره ورزش  و جوانان اجرای برنامه ها و مسابقات ورزشی در تقویم سال ۹۹ را با اولویت گذاری رویکرد مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار دهند.
دانشگاه آزاد پردیس و پیام نور با همکاری و تفاهم  مشترک تشکیل نشست های تخصصی و علمی فصلی با حضور کارشناسان و مدرسان حوزه علمیه و دانشگاه را برنامه ریزی و پیگیری کنند.
در اجرای قرارداد منعقده بین فرمانداری و سرمایه گذار بخش خصوصی(ادارات فنی و حرفه ایی،آموزش و پرورش و فرد متقاضی) با بررسی و ارزیابی فوری امکانات و تجهیزات کارگاهی مربوط مقدمات و تمهیدات  اجرایی طرح اشتغال بانوان آسیب پذیر ناشی از معضل اعتیاد در خانوارهای متبوع  را فراهم نمایند.
کلیه اعضای اجرایی شورای هماهنگی در در طرح ها و برنامه های آموزشی و پیشگیری ویژه مواد مخدر جامعه دانش آموزشی شهرستان را مورد توجه ویژه قرار دهند.
اعزام کارشناسان و مربیان تخصصی برای ارائه نکات توجیهی و آموزشی به مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش پیش بینی شود.
به منظور تشکیل و فعالیت منظم کمیته کارشناسی شورای شهرستان اعضا نسبت به معرفی و پیشنهاد نماینده مربوطه به فرمانداری ظرف مدت یک هفته اقدام نمایند.
با هدف آگاهی بخشی عمومی اعضای شورای شهرستان نسبت به انتشار خدمات و فعالیت های مربوطه پیرامون مقابله فرهنگی با معضل مواد مخدر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام کنند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید