اخبار

دیدار رئیس اداره دامپزشکی شهرستان با فرماندار راسک بمناسبت هفته دامپزشکی

دیدار رئیس اداره دامپزشکی شهرستان با فرماندار راسک بمناسبت هفته دامپزشکی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری راسک ،بمناسبت گرامیداشت هفته و روز دامپزشکی؛رئیس اداره دامپزشکی و جمعی از کارکنان بهمراه مدیر جهادکشاورزی و رئیس امورعشایری شهرستان با کدخدا فرماندار راسک دیدار و در حوزه مربوطه به بحث وگفتگو پرداختند.
برهانی رئیس دامپزشکی شهرستان در این دیدار به تشریح برنامه ها اداره و ارائه گزارش عملکرد شش ماه سال ۹۹پرداختند.
کدخدا فرماندار شهرستان راسک ضمن تبریک هفته و روز دامپزشکی از زحمات وخدمات نیروهای این اداره تقدیر و تشکر کردند.
فرماندار شهرستان اظهار داشتند دامپزشکی صرفاً علم درمان یک بیماری دامی نیست، باید نقش موثر این شاخه را در تامین بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه دید، اهمیت دامپزشکی به اندازه رشته های پزشکی است وبا پررنگ شدن تصویر بیماری های مشترک انسان و حیوانات نمایان تر می شود.
کدخدا فرماندار راسک گفت: نظارت ها، مراقبتها، معاینات و معالجات جامعه پزشکی و کارشناسی سازمان دامپزشکی در این برهه حساس بسیار تأثیرگذار و تعیین کننده است،  حقوق حیوانات در آیات و روایات دینی به کرات مورد توصیه و تاکید و اشاره قرار گرفته است، گزارش عدم وقوع بیماری های مشترک در طول یک سال گذشته نتیجه تلاش و نظارت مستمر خادمین پرتلاش و متعهد در اداره دامپزشکی است، نهادینه سازی آموزش مراقبت های پزشکی ویژه سلامت دام برای ارتقای شاخصه تولید و تکثیردام سالم بسیار حائز اهمیت است.
کدخدا خاطر نشان کرد مشکلات و مسائل کشاورزی و دامداران به عنوان سردمداران تولید منطقه بایستی به صورت ویژه در قالب جلسات تخصصی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
 فرماندار افزود: کشاورزی و دامپزشکی زیر بنایی ترین بخش های تولید و تامین امنیت غذایی در جهان و کشور هستند، در خشکسالی منطقه در آستانه انقراض دام محلی قرار داشت با بارشهای دو سال اخیر روحیه و انگیزه عمومی و تاریخی مردم شهرستان برای رجوع به اصالت دامپروری جان تازه‌ای گرفت که باید مورد توجه و پشتیبانی حداکثری و برنامه محور قرار گیرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید