اخبار

کارکروه آردونان شهرستان راسک برگزار شد

کارکروه آردونان شهرستان راسک برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک ،کارگروه آرد و نان شهرستان به ریاست کدخدا فرماندار راسک وبا حضور برهانی معاون برنامه ریزی وهماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، بخشدار مرکزی و سایراعضا با هدف برنامه ریزی ونظارت برروند تولید و ارائه نان با کیفیت، رعایت بهداشت و جلوگیری از کم فروشی و حمل به موقع آردخبازیها؛ در محل فرمانداری برگزارشد.
کدخدا فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تاکید به حمل به موقع آرد خبازیها گفت تاخیردر بارگیری، حمل وتحویل سهمیه آرد خریداری شده خبازان انگیزه و زمینه برخورد تعزیری منطقی را سلب می کند و شرایط را برای سوء استفاده وتخلف برخی ازنانوایی ها هم ایجاد می کند.
فرماندار شهرستان خواستار استقرار اداره غله در مرکز شهرستان برای فعالیت مستقل و نظارت مستمر در سطح دو شهرستان شدند و همچنین براهمیت تشخیص و تصمیم هوشمندانه و مناسب برای انتقال موقت یا دایم سهمیه خبازی های متخلف به دیگر نانوایی ها یا سرانه آرد روستایی تاکید داشتند.
در پایان جلسه پس از ارائه گزارش توسط اعضای کارگروه موارد ذیل جهت پیگیری و انجام مصوب شدند.
کمیته‌ایی چهار جانبه در صورت اضطرار متشکل از معاونت برنامه ریزی، کارشناس مسئول شبکه بهداشت، اتحادیه خبازان و اداره صمت با تشکیل جلسه فوق العاده به بررسی و تصمیم گیری راجع به مسائل بحرانی در حوزه بهداشت بپردازد.
کارگروه، برنامه ریزی لازم را برای ساماندهی و استفاده از ظرفیت ناوگان باری شهرستان( کامیون های محلی سوخت بگیر) در مواقع بحرانی حمل آرد را جهت بارگیری و انتقال سهمیه آرد خبازی هابا نرخ مصوب معمول نماید.
درکنار بازدیدهای های مشترک بازرسان کارگروه از فعالیت نانوایی ها، بخشداران با بهرگیری از دهیاران و شوراهای اسلامی مورد وثوق فعالیت خبازی های حوزه ماموریت را به صورت مرتب مورد رصد و پایش قرار دهند.
مشکل هزینه های مضاعف حمل آرد مردم مناطق مرزی ،کوهستانی دوردست به دلیل پرداخت مبلغ پشت بارنامه، تعاون روستایی برنامه ریزی برای خرید آرد از کارخانجات آردایرانشهر را عملی نماید.
دستگاه های فرسوده غیر استاندارد و دارای شعله مستقیم مورد شناسایی قرار گرفته وظرف مدت ۲ ماه نسبت به جایگزینی آنها اقدام شود.
در مورد عرضه خارج از شبکه یا قاچاق آرد به آن سوی مرز ،کنترل و بررسی دقیق بارنامه های محموله‌های آرد در مسیر های منتهی به مناطق مرزی توسط انتظامی و مرزبانی انجام گیرد.
حضور ونقش نظارتی،هماهنگی و برنامه ریزی بخشداران تقویت و نظر آنان در نحوه و محدوده های توزیع رعایت و اعمال شود.
۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید