اخبار

برگزاری جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان راسک

برگزاری جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان راسک
به گزارش روابط عمومی فرمانداری راسک ،جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری ومبارزه با بیماری کرونا شهرستان به ریاست کدخدا فرماندار راسک وبا حضور مدیر آموزش و پرورش، رئیس آموزش فنی و حرفه ای مدیر و کارشناسان مربوطه ی  شبکه بهداشت و درمان؛ با دستور کار بررسی چگونگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس وارائه نقطه نظرات و پیشنهادات مورد نظر در دفتر فرماندار برگزار گردید.
در ابتدای جلسه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن ارائه ی گزارشی از میزان شیوع و انتشار ویروس کرونا،  وضعیت  رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس را تشریح وبر رعایت نکات ضروری تاکید کرد.
 سپس مدیر آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سطح مدارس را مرتبارصد و پیگیری می نمانداظهار داشت مشکل و معضل اصلی آموزش و پرورش کمبود فضا وتاثیرمنفی  آن بر کیفیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.
در ادامه کدخدا فرماندار شهرستان بیان داشتند افزایش نامتعارف گزارشات مرگ و میر در سطح منطقه باعلائم مشکوک به کرونا و آداب و رسوم معمول و مرسوم در اجرای مراسمات محلی نگرانی‌ها را پیرامون تهدید کروناافزایش داده که ضروری است رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مرتب و منظم مورد رصد و پیگیری قرار گیرد.
وی اظهار داشت مدارس دارای وضعیت هشدار مورد بررسی و ارزیابی و در صورت وجود موارد مشکوک یا قطعی تعطیل وبرای مدیران وپرسنل متساهل نیزتذکر و توبیخ اداری اعمال شود.
 فرماندار با بیان اینکه برای توجه به ملاحظات ناشی از تعطیلی مدارس واینکه مبادا بر اثر تعطیلی نسنجیده ی برخی مدارس متاثر از محاسبات غیر دقیق دانش‌آموزان متضرر شوند  باید پیشنهادات وارزیابی ها  قبل از اتخاذتصمیم مورد محاسبه هوشمندانه قرار گیرد.
پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل جهت انجام و پیگیری مصوب شدند
اعلام وضعیت قرمز به صورت موضعی به تناسب ارزیابی مستند در دستور کار ستاد قرارخواهدگرفت.
به جهت وقوع چند مورد ابتلای قطعی ومثبت طی چند روز گذشته مدارس شهر پیشین در کلیه مقاطع به مدت دو هفته به حالت تعطیل در آمده  و فرآیند تدریس از طریق غیر حضوری و از راه دور صورت گیرد.
تبعات اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و... ناشی از تعطیلی مدارس مورد ارزیابی واقع بینانه و محاسبه هوشمندانه ی اعضای ستاد قرار گیرد.
آموزش و پرورش مدارسی را که از لحاظ اجرای رعایت  دستورالعمل های بهداشتی دارای وضعیت نامناسب تشخیص وگزارش شده اند را مورد بررسی و ارزیابی فوری قرار داده و در صورت احراز قصور و وسهل انگاری مدیر مربوطه مورد تذکر و توبیخ مقتضی قرار گیرد.
آموزش و پرورش با در نظر قرار گرفتن امکانات و فضاهای موجود نسبت به انجام و مدیریت شیفت بندی مدارس متناسب با جمعیت دانش آموزی و آخرین وضعیت اعلامی اقدام نماید.
آموزش و پرورش نسبت به ابلاغ مکتوب بخشنامه ها و دستورالعمل های بهداشتی واصله به آموزشگاه ها و مدارس سطح شهرستان اهتمام  نماید.
آموزشگاه های دارای وضعیت هشدار از طریق مدیریت آموزش و پرورش طی ۳روز متوالی مورد نظارت فشرده قرار گرفته و پس از ارزیابی تکمیلی کارشناسان بهداشتی طی جلسه ی آتی ستاد راجع به تداوم فعالیت یا تعطیلی آنها تصمیم گیری لازم صورت خواهد گرفت.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید