اخبار

بهره برداری کارخانه سیمان مکران۳۳٠٠تنی شهرستان راسک تا پایان سالجاری «۹۹»

بهره برداری کارخانه سیمان مکران۳۳٠٠تنی شهرستان راسک تا پایان سالجاری «۹۹»
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک ؛ کدخدا فرماندار شهرستان راسک با همراهی مهندس شهرکی مدیرکل سازمان صنعت،معدن و تجارت استان،معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط شهرستان با حضور در کارخانه سیمان مکران شهرستان از معادن «سنگ آلوویوم، سنگ آهگ ، سنگ رس» و سایر قسمتهای و تجهیرات و قطعات نصب شده کارخانه بازدید بعمل آوردند.
  سلیم کدخدا فرماندار شهرستان در حاشیه بازدیداظهارداشتندکارخانه سیمان مکران شهرستان راسک یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانجات سیمان در کشور می باشد که با هدف ظرفیت تولید روزانه ۳۳٠٠ تن انواع سیمان پرتلند در مرداد سال ۱۳۹۳شروع و هم اکنون با ۸۹/۵٠ درصدپیشرفت فیزیکی درمنطقه لاشار کاهی بخش مرکزی شهرستان راسک حدفاصل جکیگور و قصرقند با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بانک سپه در دست احداث می باشد،  بیش از۶٠درصد از ماشین الات و تجهیزات کارخانه ساخت داخل کشور می باشند و کلیه مراحل ساخت و بهره برداری آن توسط متخصصین داخلی انجام شده و حجم بتن ریزی این کارخانه بیش از ۸٠هزار متر مکعب و حجم اسکلت فلزی ساختمانهای خط تولید ۳٠٠٠تن می باشند.
فرماندار راسک خاطر نشان کرد ان شاءالله این کارخانه تا پایان سالجاری جهت بهره برداری آماده و راه اندازی آن موحب رونق واشتغال در منطقه می شود که بیش از ۲٠٠٠نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول بکار می شوند.

پس از بازدید مشترک فرماندار شهرستان راسک و ریاست سازمان صمت استان با همراهی مدیران مرتبط محلی از بخش های مختلف پروژه در نشستی با نمایندگان هیأت مدیره و کارشناسان وناظران حوزه فنی و مهندسی پروژه با دستور ارزیابی آخرین وضعیت و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه در محل سایت کارخانه برگزار و با توجه به پیشرفت۸۹/۵٠درصدی پروژه وبا تاکید بر اهمیت راه اندازی سریع خط تولید کلینکرکارخانه در فاز اول آن پس از بررسی اهم مسائل و موانع  پیش رو ی پروژه توافقات و تصمیمات ذیل حاصل و اتخاذ گردید.
با توجه به تصویب و تخصیص کامل اعتبار سال ۱۳۹۸ اجرای پروژه آبرسانی کارخانه سیمان در چارچوب مجتمع آبرسانی لاشار کاهی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به میزان ۵ میلیارد تومان و اختصاص مبلغ ۴میلیارد و یکصد میلیون تومان در سال ۹۹وتخصیص اعتباراصلی پروژه از محل منابع صندوق توسعه ی ملی، شرکت آب و فاضلاب استان اهتمام ویژه جهت تاکید بر استمرار و  وتسریع در اجرای و تکمیل پروژه مذکور معمول نماید.
با توجه به اهمیت موضوع، اداره آب و فاضلاب شهرستان همکاری لازم برای تامین آب مورد نیاز کارخانه از منابع آبی مربوطه را به مدت دو ماه به عمل آورد.
مدیریت کارخانه با جلب موافقت پیمانکار مربوطه اختصاص وجابجایی یک دستگاه بلدوزر به‌منظور شرکت در اجرای پروژه آبرسانی کارخانه به مدت ۱٠روز اقدام نماید.
فرمانداری از طریق استانداری تسریع در طی مراحل قانونی انتقال محموله ی مورد نیاز کارخانه را با توجه به صدور مجوز مربوط در خواست نماید.
مقرر شد که ریاست سازمان صمت مطالبه سرمایه‌گذاران از باقی مانده منابع تسهیلاتی بانک سپه را در جلسه آتی استاندار محترم با مدیرعامل بانک عامل به نحو مقتضی جهت پیگیری مورد انعکاس قرار دهد.
به منظور ایجاد امکان قانونی درخواست و دریافت سوخت مازوت مورد نیاز کارخانه باتوجه به صدور مجوز مربوطه از طریق وزارت نفت  ، سازمان صمت مجوز بهره برداری را صادر نماید.
ریاست سازمان صمت از طریق شرکت آب منطقه ای استان زمینه مساعدت حداکثری شرکت جهت تامین  آب مورد نیاز و اعمال تخفیف برای آب بهای مربوطه و اعمال تمدید مهلت پرداخت صورتحساب صادره را مهیا نماید.
۲ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید