اخبار

برگزاری جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای با محوریت اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در شهرستان راسک

برگزاری جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای با محوریت اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در شهرستان راسک
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک ؛جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونای شهرستان راسک بامحوریت گزارش فعالیتهای انجام گرفته اعضای کمیته های چهار گانه طرح حاج قاسم سلیمانی؛به ریاست سلیم کدخدا فرماندار شهرستان و با حضوراعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
کدخدا فرماندار شهرستان راسک  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، از زحمات و خدمات مستمر کلیه نیروها در طول ۱٠ماهه اخیر و تلاش های و پیگیری های مجدانه اعضای ستاد در مقاطع حساس زمانی برای اجرای پروتکل ها و تصمیمات ستاد ملی و استانی ومصوبات شهرستان تقدیرو تشکر کردند.
فرماندار و رئیس ستاد کرونای شهرستان خاطر نشان کردند تثبیت  اوضاع در ابعاد روانی در سطح عمومی با وجود استمرار تهدید انتشار کرونا مرهون هماهنگی و همکاری مجموعه اعضای ستاد بوده است.
کدخدا فرماندار راسک ضمن آرزوی توفیق و توانایی اجرای طرح  شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان بر تداوم مساعدت و همراهی و همگامی اعضای تا پایان طرح تاکید و هدف از اجرای طرح را القای پیام مسئولیت پذیری همگانی در مواجه و مقابله با تهدید انتشار کرونا دانستند.
پس از بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش توسط مسئولین کمیته های
طرح حاج قاسم سلیمانی و تشریح وضعیت موجود شهرستان،موارد ذیل جهت انجام و پیگیری مصوب شدند.

با هدف تامین بازدارندگی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی فرماندهی عملیات ستاد دستور اعزام مامورین بسیجی تابعه با پوشش سازمانی جهت مشایعت اکیپ های کمیته‌ های زیر مجموع را در ماموریت های روزانه ابلاغ نماید.
فرماندهی انتظامی طبق مفاد دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مامورین تابعه را مکلف به اجرای ماموریت های تعیین شده و مشترک شهرستانی در چارچوب سیاست های اعلامی نماید.
مسئولین و متصدیان کلیه آموزشگاهها و واحدهای خدماتی و دستگاه‌های اداری و نهادهای عمومی سطح شهرستان موظف به همکاری با بازرسان بهداشتی در در حین انجام ماموریت بازدیدهای روزانه هستند،عدول از پذیرش بازرسان و مامورین طرح به عنوان تخلف ثبت و جهت رسیدگی از سوی شبکه بهداشت به دادسرای شهرستان اعلام شود.
مشخصات وشماره تماس  متخلفین و خاطیان از قواعد و قوانین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق مرکز بهداشت یا اداره صمت جهت ابلاغ تلفنی احضاریه های صادره یا تشکیل پرونده تعزیراتی به نماینده تعزیرات حکومتی شهرستان اعلام شود.
شهرداری های تابع به موازات ایفای مسئولیت روزمره انجام ماموریت های مرتبط با طرح را به صورت منظم و مداوم، مدعمل قرار دهند.
مسئولین و اعضای کمیته های زیرمجموعه ستاد کما فی سابق نسبت به انجام ماموریت های تعیین و محول شده طبق سیاست‌های ملی مصوبات استانی و تصمیمات شهرستانی ابلاغ شده اقدام و گزارش عملکرد روزانه را مستندسازی متنی و تصویری در گروههای مجازی مرتبط منتشر و جمع‌بندی این گزارشات بصورت هفتگی و مکتوب به فرمانداری ارایه شود.
با هدف تقویت هماهنگی و بررسی نارسایی ها و ارزیابی میزان تحقق اهداف طرح در شهرستان، با فوریت جلسه مشترک  متشکل ازرئیس و فرمانده عملیاتی ستاد، رئیس شبکه و مرکز بهداشت و مسئولین کمیته های زیر مجموعه برنامه ریزی و تشکیل شود.
فهرست اسامی و مشخصات متوفیان بر اثر کرونا ومبتلایان بهبود یافته از طریق مرکز بهداشت به منظور دریافت حمایت ها و تسهیلات به اداره بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ارسال شود.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان مسئول پیگیری و هماهنگ کننده ماموریت‌های کمیته‌ های زیر مجموعه ستاد ملی مبارزه با کرونا شهرستان و طرح حاج قاسم سلیمانی تعیین می شود.
۷ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید