اخبار

جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان راسک با محوریت برگزاری مطلوب آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در شهرستان برگزار شد

جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان راسک با محوریت برگزاری مطلوب آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در شهرستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک؛جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان راسک با دستور کار: آمادگی برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۱، نقل و انتقال فرهنگیان، امتحانات نهایی دانش آموزان متوسطه، بررسی وضعیت بازماندگان از تحصیل ؛به ریاست کدخدا فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان وبا دبیری مدیریت آموزش و پرورش وباحضور بخشداران تابعه وسایر اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
سلیم کدخدا فرماندار ورییس شورای آموزش و پرورش شهرستان راسک در این جلسه ضمن عرض خوش آمد خدمت حاضرین از زحمات ارزشمند و تاثیر گذار تک تک اعضای جلسه تقدیر واظهار داشتند: اهمیت شما تلاشگران عرصه آموزش پایه و عمومی به ظاهر ناملموس اما فوق العاده تعیین کننده و سرنوشت ساز است ،توسعه و بالندگی و شکوفایی جامعه معلول کیفیت و وضعیت آموزش آن است، منطقی و بدیهی است که به آموزش با نگاه و رویکرد تقویت شاخصه های اجتماعی، فرهنگی زیربنایی و توسعه انسانی و کاهش ناهنجاری ها ونارسایی های عمومی نگریسته شود.
 فرماندار شهرستان راسک خاطر نشان کرد: رویداد مهم و حساس آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را در پیش داریم ,برگزاری منظم بدون حاشیه و نظام‌مند این آزمون یک محک مدیریتی و توان سنجی عملی برای همه ما می باشد ،از هم اکنون حداکثر توجه ، تمرکز و برنامه ریزی برای اجرای مطلوب آزمون سراسری به میزبانی شهرستان معطوف و مصروف شود.
پس از بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش توسط دبیر و اعضای جلسه موارد ذیل جهت انجام مصوب و بر اجرای آن تاکید شد:
نشست های بررسی و برنامه ریزی درون ستادی در مدیریت آموزش و پرورش پیش بینی و برگزار شود واز مسئولان نمایندگان کلیه دستگاه‌های ذیربط( نیروی انتظامی، شبکه و مرکز بهداشت، اورژانس شهرداران، پلیس راهور انتظامی، دانشگاه پیام نور ،راهداری و حمل نقل جاده‌ای ومدیریت برق و آب و فاضلاب) ابلاغ وبرای اتحاذ تمهیدات لازم دعوت شود، مسئولین دستگاه ها و ارگان های مذکور اعمال همکاری وتدابیر امنیتی ،خفاظتی،مراقبتی، امدادی ،خدماتی و همکاری لجستیکی مقتضی را برای برگزاری احسن آزمون کنکور در دستور کار قرار دهند.
فرماندهی محترم سپاه دستور همکاری برای تدبیر حفاظت پیشگیرانه و بازدارنده ،جهت جلوگیری از بروز زمینه ارتکاب تخلف احتمالی« مسبوق به سابقه» را ابلاغ فرماید.
فرماندهی  محترم انتظامی دستور اقدامات حفاظتی لازم در مواعد حمل و جابجایی سوالات و پرسشنامه ها از مبدأ به محل مخزن وبالعکس و تامین امنیت محل های برگزاری آزمون سراسری را طبق دستور العمل های مربوطه صادر نماید.
دانشگاه پیام نور کلیه شرایط، امکانات و تجهیزات لازم و ضروری جهت برگزاری مطلوب آزمون سراسری به میزبانی محل دانشگاه را فراهم و تامین نماید.
پلیس راهور برقراری نظم ترافیکی در ایام و ساعات برگزاری آزمون سراسری را اجرا نماید.
مرکز اورژانس و شهرداری راسک نسبت به استقرار آمبولانس به همراه پزشک و کادر مربوطه و ناوگان آتش نشانی در مقابل محل های آزمون سراسری مبادرت نمایند.
مدیریت توزیع برق و آب و فاضلاب ترتیب و تدبیری اتخاذ تا از وقوع هرگونه اختلال و قطعی جریان برق و آب در محل های برگزاری آزمون سراسری پیشگیری شود.
برای رعایت احتیاط، ژنراتورهای برق اضطراری موجودبا همکاری جمعیت هلال احمر از سوی مدیریت آموزش و پرورش در حوزه های آزمون سراسری مستقر و آماده فعالیت شوند.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ایی هماهنگی و دستور همکاری لازم برای جابجایی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری از سطح بخش‌های تابعه به محل‌های حوزه های آزمون را از طریق تامین ۳ دستگاه مینی‌بوس به عمل آورد،
 شهرداری های تابعه نیز دستور تمهیدات مشابه برای نقل و انتقال داوطلبان حوزه های مربوطه به مقصد حوزه مربوطه به مقصد حوزه آزمون را ابلاغ نمایند.
در حوزه نقل و انتقالات، مدیریت آموزش و پرورش با در نظر داشت وضعیت خاص شهرستان از حیث نامتعارف شاغلین فرهنگی غیر بومی وبومی ونسبت فرهنگیان رسمی و خرید خدمات و محاسبه و لحاظ صدمات جدی ولطمات جبران ناپذیر نقل و انتقال مستخدمین غیربومی از رسیدگی و موافقت با درخواست انتقال متقاضیان فاقد شرایط و غیرمضطر اجتناب نماید،
 تشخیص و تصمیم موارد اضطراری در حیطه مسئولیت شورای تامین شهرستان خواهد بود. برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی به استناد مفاد دستورالعمل های  ابلاغی در راستای تسهیل نقل و انتقالات با دقت و حساسیت مستندات متقاضیان با رویکرد تمیز مدارک صوری و واقعی مورد بررسی و راستی آزمایی قرار گیرد.
یکی از مهمترین و بزرگترین چالش آموزشی پیشرو شمار بالای بازماندگان از تحصیل است و اهمیت و جدیت مسأله  به کرات وتعدد در  مباحث شورای آموزش و پرورش مطرح و تاکید شده ،احساس و برداشت این است که تصمیمات و مصوبات مرتبط با این معضل آنچنان که باید  مورد اجرا در نیامده، با استفاده از فرصت ایام تعطیلی فصل تابستان جلسات هم اندیشی و همکاری برای شناسایی، راستی‌آزمایی آمار بازماندگان از تحصیل مناطق تابعه،شناسایی، جذب و بازگرداندن بازماندگان از تحصیل با مسئولیت مدیریت آموزش و پرورش و نمایندگی آموزش پرورش مناطق عشایرنشین  ومیزبانی بخشداران و با حضور دهیاران، شوراهای اسلامی و مدیران آموزشگاهها و مجتمع‌های آموزشی مناطق پیگیری و انجام شود.
۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید