اخبار

برگزاری جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان راسک با محوریت اعتکاف علمی و آزمون سراسری

برگزاری جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان راسک با محوریت اعتکاف علمی و آزمون سراسری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک جلسه شورای آموزش و پرورش  شهرستان راسک با محوریت برنامه ریزی برای طرح های اعتکاف علمی دانش آموزان و برنامه ریزی برای برگزاری آزمون سراسری دی ماه ۱۴۰۱؛به ریاست کدخدا فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان وبا دبیری مدیریت آموزش و پرورش وبا حضور حجت الاسلام عباسی امام جمعه شهرستان،معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی فرمانداری، بخشداران تابعه، جمعی از نمایندگان اعضای شورای تامین، مدیران دستگاه های اجرایی و جمعی از مدیران آموزشگاه هادر سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

کدخدا فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن عرض سلام و خوش آمد حضور اعضای شورای آموزش و پرورش واز زحمات همه اعضا که در مسیر رشد و توسعه آموزش و از همت ویژه برخی از عزیزان که برای ارتقای جایگاه شهرستان در رده بندی استانی قدم برداشته اند تقدیر و تشکر کردند و اظهار داشتند:با تداوم این نهضت و مجاهدات طاقتفرسا مستلزم حمایت های معنوی و پشتیبان های مالی و مادی مستقیم و غیرمستقیم همه ما با روی کار آوردن حداکثر اعانه ها و مساعدت ها ممکن است و تصمیمات و تأکیدات موکد شورای آموزش و پرورش در همین چارچوب بوده اما با وجود این همه اصرار و ابرام  متاسفانه شاهده اقدام عملی متناسب از سوی مسئولین امر تا به امروز نبودهایم.

کدخدا فرماندار شهرستان افزود: هدف از برگزاری طرح های اعتکاف علمی رشد و ارتقای شاخص های کیفی آموزش از طریق افزایش برآیند در نتایج آزمون سراسری سالانه دانشگاه ها است و هدف دیگر تقویت احساس مسئولیت اجتماعی و عمومی نسبت به امر زیربنایی و محوری آموزش است.

پس از بحث و تبادل نظر و ارایه گزارش توسط اعضا و دبیر جلسه موارد ذیل جهت انجام وپیگیری مصوب و مورد تاکید قرار گرفتند:

   به بخشداران، شهرداران ،اداره صمت، اتحادیه های اصناف فعال شهرستان ماموریت داده می شود ظرف مدت یک ماهه آتی ضمن پیگیری و اعمال تعهدات داوطلبانه مربوطه برای تامین هزینه های مدیریت و پیشبرد روان طرح های اعتکاف علمی گزارش مستند اقدامات را در جلسه بهمن ماه شورا ارائه نمایند.

هر یک از اعضای شورای آموزش و پرورش وشورای اداری شهرستان به صورت داوطلبانه نسبت به اعلام و اعمال تعهدات مورد نظر برای کمک به اجرای طرح اعتکاف علمی دانش آموزی و گزارش نتیجه تا پایان بهمن ماه اهتمام نمایند .

ضمن قدردانی از سرمایه گذار محترم از هیأت مدیره و مدیرعامل کارخانه سیمان تیس مکران برای مساعدت مالی و تامین هزینههای طرح اعتکاف علمی شهرستان در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ از ایشان درخواست می شود در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی با امعان به اهمیت زیربنایی مقوله آموزش راجع به تداوم پشتیبانی های محموله و تصویب و تامین اعتبار متناسب برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ عنایت و اهتمام لازم را مبذول فرمایند.

مدیریت آموزش و پرورش متناسب با تغییر تدریجی الگوی محاسبات کنکور در پذیرش داوطلبان دستور بازنگری و ایجاد اصلاحات لازم را در طرح اعتکاف علمی گسترش ابعاد آن به مقاطع تحصیلی پایین تر ابلاغ نماید.

در پیگیری متن مصوبه شماره۵نشیت مورخه ۱۴۰۱/۰۹/۰۱شورا مدیریت آموزش و پرورش دستور فرماید فهرست دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با اولویت دانش آموزان مشمول طرح اعتکاف علمی به دو دستگاه مذکور ارسال شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار به همراه نماینده تام الاختیار سازمان سنجش (ریاست دانشگاه پیام نور(و مسئول حفاظت آزمون ها قبل مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ و در حین برگزاری آزمون مورخ ۲۹ و۳۰ دی ماه از محل حوزه  نظارت وبازدید داشته و با همکاری سایر اعضا نسبت به شناسایی و رفع کمبودها و کاستی های محل اقدام نمایند .

فرماندهی انتظامی شهرستان نسبت به تامین حفاظت انتقال سوالات و پاسخنامه ها قبل از برگزاری آزمون و پاسخنامه بعد از برگزاری آزمون در مسیر اصلی با هماهنگی مسئولین حفاظت آزمون حوزه ها و حفاظت از محل قرنطینه مخازن اصلی  از زمان استقرار محموله سوالات و پاسخنامه تا پایان آزمون وخروج محموله پاسخنامه از مخازن اصلی با هماهنگی مسئولین حفاظت آزمون ها و تامین امنیت پیرامونی حوزهها ۲۴ ساعت قبل از برگزاری آزمون تا پایان زمان آزمون و اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات ترافیکی احتمالی و روان سازی ترافیک در خیابان های منتهی به حوزههای امتحانی اقدام عملی لازم را معمول نماید.

خبرنگار محلی صدا و سیما برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در شهرستان اقدام نماید.

بنا به ارتباط فرماندهی محترم سپاه ،دانشگاه پیام نور، مدیریت آموزش و پرورش،مدیریت توزیع برق، شبکه بهداشت و درمان ،شهرداری راسک در زمینه تامین امکانات لازم در حوزه محل برگزاری به شرح ذیل اقدام نمایند: سیستم صوت و صدا ،سیستم نور و روشنایی داخل سالن ها، صندلی های داوطلبین،تجهیزات سرمایشی وگرمایشی و تهویه و... سالن ها،تجهیزات ضد عفونی محیط و ضدعفونی دست داوطلبین،تجهیزات کنترل تب داوطلبین در هنگام ورود به سالن های آزمون ،تجهیزات محدود کننده و قطع کننده خطوط تلفن همراه.

  مدیریت آموزش وپرورش نسبت به معرفی نیروهای داوطلب همکاری در امربرگزاری آزمون به نماینده تام الاختیار حوزههای برگزاری آزمون اقدام نماید.

شبکه بهداشت و درمان در خصوص استقرار آمبولانس با کادر مجرب در حوزه های برگزاری آزمون تدبیر و اقدام عملی نماید.

استقرار خودرو آتش نشانی با کادر مجرب در حوزه های برگزاری آزمون توسط شهرداری راسک انجام پذیرد .

امور آب و فاضلاب و توزیع برق شهرستان تمهیدات لازم جهت جلوگیری از قطع آب و برق حوزه ی برگزاری آزمون اتخاذ نمایند.

به منظور تکریم خانواده و همراهان داوطلبین ریاست دانشگاه پیام نور واحد راسک در محل برگزاری آزمون تمهیدات لازم را جهت اسکان و پذیرایی از آنها به نحوی شایسته معمول نماید.

معاونتسیاسی به عنوان نماینده فرماندار برای نظارت مستمر و دقیق بر فرآیند برگزاری آزمون سراسری( کنکور(برنامه ریزی نماید.

   جمعیت هلال احمر برای تامین و برپایی چادر در محل بازرسی آزمون خواهران همکاری لازم معمول را نماید.

تامین دو دستگاه خودرو سواری از سوی مدیریت آموزش و پرورش و مرکز بهداشت برای نقل و انتقالات محموله های کنکور صورت پذیرد.

برنامه ریزی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ایی شهرستان و شهرداریهای راسک، پارود و پیشین برای تامین و فعالیت مینی بوس و تاکسی جهت جابجایی داوطلبین به مقصد محل آزمون در دستور کار قرار گیرد .

دانشگاه پیام نور فهرست کلیه پرسنل)مراقبین( در نظر گرفته شده برای مشارکت در ماموریت برگزاری آزمون سراسری را با قید فوریت جهت بررسی به دبیرخانه شتش ارسال نماید.

۲۵ دی ۱۴۰۱ ۱۵:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید