اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان راسک با محوریت برنامه‌ریزی ویژه ایام ا... دهه مبارک فجر

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان راسک با محوریت  برنامه‌ریزی ویژه ایام ا... دهه مبارک فجر
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک؛جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست کدخدا فرماندار شهرستان و با دبیری معاونت برنامهریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری وبا حضور فرمانده سپاه شهرستان،نماینده شورای تأمین ،بخشداران بخش های تابعه و مدیران دستگاههای اجرایی با دستور کار:برنامه ریزی و هماهنگی ویژه ایام الله دهه مبارک فجر ،ارایه گزارش برنامه های محوری و پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در ایام الله دهه مبارک فجر بصورت مکتوب توسط مدیران؛ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

کدخدا فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان در این جلسه ضمن عرض سلام و خوش آمد حضور جمع  ومجموعه شورای اداری و پیشاپیش حلول ماه مبارک و حرام رجب المرجب آغاز گر ودروازه ورودی  سه ماه پرفضیلت و حرمت قمری را تبریک گفتند و فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران را گرامی وبیان داشتند: ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۵۷ نقطه عطف اوج جوشش چشمه اراده ملی و عزت دینی مردم ایران بود و هویت این جنبش عظیم تاریخی ظلم ستیزی و مبارزه با تبعیض و برکندن وجوه بارز و غالب وادادگی و انفعال مطلق وتسلیم بی چون و چرا در برابر هاضمه سیری ناپذیر استکبار بود.

فرماندار شهرستان افزود: پشتوانه این انقلاب بزرگ نصرت  و مددالهی سرمایه اجتماعی فراگیر و رهبری واحد متکی بر درایت شخصیتی مدبر و پیری خردمندو فرزانه مانند حضرت امام (ره)بود وبا گذشت نزدیک به چهار ونیم دهه از عمر انقلاب ،نظام جمهوری اسلامی ملهم از آن یکی از ریشه دار ترین و با تجربه ترین نظام های سیاسی حاکمیتی حال حاضر است. بحران ها، چالش ها و مسائل طبیعی و ساختگی پی در پی پیش پای آن از ابتدای تاسیس تا کنون اگر چه خلل ها و هزینه های زیادی برآن تحمیل کرده اما در مقابل ریشه ها و پایه های نظام را در برابر انواع تهدیدات و توطئه های طراحی و اعمال شده مستحکم تر ساخته است .

کدخدا فرماندار راسک خاطرنشان کرد : امروز اولویت راهبردی کشور و نظام حفظ و تقویت سرمایه های اجتماعی اش است در همین راستا وظیفه شماره یک مسئول این امر در جایگاههای مختلف تلاش برای تقویت امید و جلب رضایت مردم از راه خدمتگزاری صادقانه و موثر است.

در ادامه فرماندار ورئیس شورای اداری شهرستان از تلاشها و خدمات همه مسئولان و مدیران سطح شهرستان در راه کاهش مشکلات رفع نیازمندی ها و تحقق مطالبات مردم منطقه تشکر و اظهار داشتند: اقتضای شرایط خاص جاری در وضعیت متفاوت کنونی کوشش مضاعف و خدمت مستمر برای تامین خواسته ها و نیازهای ضروری مردم است ،لازمه این مأموریت ایفای مطلوب و امانتدارانه مسئولیتهای اجرایی خدماتی و نظارتی مربوطه است.

پس از بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش مدیران وبیان نقطه نظرات اعضا موارد ذیل جهت پی گیری و انجام مصوب شدند:

نسخه ایی از دستورالعمل اجرایی و رسانه ای برگزاری برنامههای گرامیداشت دهه فجر ۱۴۰۱ به کلیه دستگاههای اداری، اجرایی و عمومی شهرستان جهت رعایت و پیگیری شرح وظایف، اهداف و سیاستها وراهبردها و ماموریت کلی تعیین شده در مقیاس محلی در سطح حوزه ماموریت ابلاغ شود.

کلیه اعضای شورای اداری ظرف روز جاری 1401/11/01مصوبه شماره یک جلسه مورخ1401/10/12مبنی بر ارائه فهرست پروژه های عمرانی، تولیدی و... آماده بهرهبرداری و کلنگ زنی را اجرایی نمایند .

حوزه معاونت سیاسی ومعاونت عمرانی فرمانداری با همکاری دفتر روابط عمومی ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده نسبت به تدوین و تنظیم برنامه زمانبندی ستاد گرامیداشت دهه مبارکه فجر شهرستان با رعایت توازن در برنامههای حوزه های مربوطه اقدام کنند.

از طریق حوزه معاونت عمرانی فرمانداری فهرست پروژه ها و طرح های قابل افتتاح در دهه مبارک فجر طی ۲۴ ساعت آینده جمعبندی و به مبادی ذی ربط استانی ارسال شود.

با همکاری و هماهنگی دفاتر فناوری و روابط عمومی فرمانداری و بسیج ادارات ونظارت و اعمال نظر مشترک معاونین فرمانداری برنامه مأموریت میزخدمت دستگاههای خدماترسان  طی۲ مرحله در جمعه های مورخ ۱۴ و ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ تنظیم وپس ازتایید فرماندار ظرف مدت یک هفته قبل از موعد تعیین شده به مدیران مربوطه ابلاغ شود.

بخشداران تابعه به موازات چارچوب برنامههای ابلاغی ستاد شهرستان برنامه ریزی لازم برای اجرای مراسم و آیین های محلی ویژه گرامیداشت دهه مبارک فجر را به عمل آورند.

حوزه امور بانوان فرمانداری برنامه های اختصاصی و ویژه بانوان را جهت گنجانیدن در برنامه ستاد با فوریت به معاونت سیاسی پیشنهاد دهد.

پوشش رسانهایی وا نعکاس عمومی برنامه ها و طرح های محوری دهه مبارکه فجر از سوی خبرنگار محلی صدا و سیما مورد اهتمام مستمر وشایسته قرار گیرد. با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع برای رعایت جانب احتیاط و جلوگیری از وقوع خلأ احتمالی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج ادارات آمادگی لازم برای تعامل و تدبیر مشترک جهت پوشش تصویری و خبری را اعمال نمایند.

دفتر روابط عمومی فرمانداری در پایان دهه مبارکه فجر برگرفته از آلبوم تصاویر و آرشیو گزارش برنامه های تقویم دهه فجر بولتن )سیمای انقلاب اسلامی در آیینه شهرستان راسک را به روایت متن و تصویر(تنظیم و تدوین نماید.

با توجه به در نظر داشت برگزاری یادواره بزرگداشت شهدای وحدت وبصیرت به میزبانی شهرستان در دهه فجر و تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه ریزی مقدماتی مجموعه شورای اداری آمادگی لازم برای هرگونه همکاری مقتضی جهت برگزاری مطلوب یادواره را معمول نمایند.

در اجرای توافقات و تعهدات فی ما بین فرمانداری شهرستان،شهرداری راسک و اداره کل ورزش و جوانان وبه منظور تکمیل و بهرهبرداری از پروژه ورزشی مهم زمین فوتبال شهر راسک در دهه مبارکه فجر معاونت عمرانی فرمانداری، شهرداری و اداره ورزش سریعأ و بدون اتلاف زمان نسبت به شروع تعهدات مربوطه اقدام نمایند.

اداره راهداری و حمل و نقل جاده ایی شهرستان اجرای طرح رنگ آمیزی و تزیین  نیوجرسی های واقع در مسیر مواصلاتی راسک سرباز را به اسماء و عبارات متبرکه در دستور کار قرار دهد.

مدیران و مسئولان شهرستان در غیرمأموریت های اضطراری استانی از ترک حوزه مأموریت در دهه فجر بدون کسب موافقت فرماندار اجتناب نمایند.

کمیته فضاسازی عمومی در ایام الله دهه مبارک فجر با تعیین و پیگیری مسئولیت برنامه ریزی آذین بندی متناسب فضای شهری و محیط های اداری با مسئولیت شهرداری راسک و مشارکت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش ،جمعیت هلال احمر، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان تشکیل شود. کمیتههای بخشی  با محوریت  شهرداریهای پیشین وپارود و نظارت بخشداران  تشکیل شود
۱ بهمن ۱۴۰۱ ۲۰:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید