اخبار

برگزاری جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان راسک با محوریت برنامه ریزی کاهش تصادفات و تلفات در ایام باقی مانده سال با آغاز سفرهای نورزوی

برگزاری جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان راسک با محوریت برنامه ریزی کاهش تصادفات و تلفات در ایام باقی مانده  سال با آغاز سفرهای نورزوی

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان راسک؛جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان راسک با محوریت برنامه ریزی جهت آمادگی کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط در زمینه کاهش تصادفات و تلفات در ایام باقی مانده با آغاز سفرهای نورزوی و پیگیری میزان اجرای مصوبات جلسه قبل به ریاست کدخدا فرماندار شهرستان با حضور بخشداران تابعه وسایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

 کدخدا فرماندار شهرستان در ابتدای جلسه ضمن عرض خدا قوت به کلیه اعضای شورای هماهنگی ترافیک  جهت پیش بینی تمهیدات و انجام اقدامات ایمنی  و تدابیر مدیریت ترافیکی در سطح شهرستان و امتداد محورهای مواصلاتی اظهار داشتند: حساس ترین مقطع سال از حیث مواجه با دغدغه ی بزرگ و جدی سوانح رانندگی و حوادث جاده ایی اسفندماه ) بازه پایانی سال( و فروردین ماه ) شروع سال جدید (است. به تناسب این وضعیت باید تدابیر و اقدامات و مدیریت پیشگیرانه تشدید شود.

فرماندار شهرستان افزود:ماموریت و مسئولیت همه اعضا در این دوره زمانی فوق العاده و اضطراری است واعضای شورای هماهنگی ترافیک در دوره اول طرح تعطیلات نوروزی با توجه به حساسیت اوضاع ناشی از افزایش چشمگیر ترددات خودرویی و ورود انبوه مسافران و گردشگران شخصا در محل ماموریت حضور داشته باشند.

کدخدا  از ارائه گزارش خدمات و اقدامات اعضا در پیگیری و اجرای متن مصوبات مربوطه تشکر و پس از بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش توسط اعضا موارد ذیل جهت پیگیری  واجرای فوری مصوب گردید:

 

پیشنهاد شهرداری راسک برای ایجاد سرعت کاه در موقعیت پیشنهادی برای کاهش سوانح شهری مسبوق به سابقه مورد تصویب قرار گرفت.

در راستای نهادینه سازی مراعات موازین راهنمایی و رانندگی ضمن تقدیر از  عملکرد متناسب پلیس راهور و راه در ارائه پیام های آموزشی در بین جمعیت دانش آموزی با توجه به تاثیرات مثبت طرح های آموزشی در ارتقای فرهنگ رعایت نظامات راهنمایی و رانندگی در سطح عمومی بر تداوم اجرای دوره های مذکور در مدارس با تعامل آموزش و پرورش تاکید می شود.

فهرست اماکن اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در سطح شهرستان از طریق مدیریت آموزش و پرورش در اختیار پلیس راهور و راه قرار گیرد.

شهرداری راسک همکاری لازم برای تامین خودروی گشت نامحسوس شهری در طرح نوروزی با پلیس راهور معمول نماید.

اداره راهداری برای تامین خودروی پوششی  جهت بهره گیری پلیس راه در گشت زنی های نامحسوس در پیک ترددات نوروزی مساعدت نماید.

بنرهای حوزه های خدمات نوروزی از سوی مسئولین کمیته های زیر مجموعه ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان تهیه و جهت آگاهی و راهنمایی مهمانان نوروزی در مبادی ورودی و خروجی و موقعیت پر ازدحام شهر در منظر عموم نصب شود.

نظر به افزایش نگران کننده تلفات جاده ایی متاثر از افزایش جهشی و روزافزون تردد خودروهای سوخت بر دارای رفتارهای پرخطر در سطح استان درخواست می شود شورای هماهنگی ترافیک استان برای مدیریت کاهش تدریجی رفت و آمد وسایط نقلیه مذکور از طریق پیگیری طرح ساماندهی فروش فرآورده های سوختی خارج از شبکه تدبیر عملی نماید.

هلال احمر برای مسافران و افراد نیازمند اسکان اضطراری  در ایام نوروز در مجاورت پلیس راه تمهیدات لازم را فراهم نماید.

 

۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید